Se încarcă pagina ...
Statistici
Vizite unice azi:
23
Hituri azi:
44
Vizite unice:
748820
Hituri:
5691821
Vizitatori online:
1
30.03.2016 18:27 - 18:27 Avocatul vă sfătuieşte        * * *       04.01.2016 09:12 - 09:12 Povestea lumii omului (fragment)        * * *       18.06.2014 07:32 - 07:32 A doua venire (final)        * * *       14.06.2014 07:26 - 07:26 Feriţi-vă de "afaceristul" Vasile Stan, din Harghita!        * * *       31.05.2012 08:41 - 08:41 "Un erou blestemat" vă aparţine        * * *       10.06.2011 20:18 - 20:18 O nouă surpriză de la Nicolae Cristache        * * *       21.10.2010 11:06 - 11:06 Necredinciosu, despre povestea "Sentinţei"        * * *       20.10.2010 14:01 - 14:01 "Sentinţa" poate fi a ta!        * * *       28.08.2010 09:00 - 09:00 Sentinţa - un an, un roman        * * *       10.07.2010 07:06 - 07:06 Sentinţa, un roman de Necredinciosu        * * *       

Petre Miluţ "îl vede" după gratii pe Crin Antonescu

Data publicarii: 01.11.2009 11:31:00
Autor: Talida Covaci
Petre Miluţ "îl vede" după gratii pe Crin Antonescu

Dacă nu se dezice de protocolul semnat cu Radu Sîrbu, Crin Antonescu ar putea să fie condamnat la închisoare între şase luni şi trei ani. Anunţul a fost făcut de Marian Petre Miluţ care spune că “a hotărît trimiterea la Parchetul General a protocolului semnat de PNL cu autointitulatul presedinte al PNŢCD, Radu Sârbu, ca o nouă probă în procesul penal aflat deja pe rol”.
Miluţ consideră că actul este o nouă dovadă a faptului că Sârbu i-a uzurpat funcţia de preşedinte al ţărăniştilor.
În caz că liberalul nu denunţă protocolul, adugă Miluţ, nu numai că ar putea să ajungă la închisoare, dar “asocierea la un act de uzurpare de calitate este o acuzaţie gravă care va influenţa negativ atît imaginea domnului Crin Antonescu, cît şi procesul electoral”.
Şi dacă tot e să fie cu supărare, atunci Miluţ a hotărît să se supere pe toată lumea. Inclusiv pe liderul filialei timişene a partidului, Gheorghe Ciuhandu, căruia i-a semnat demiterea din funcţie. În locul său a fost numit preşedinte interimar, Anghel Păcurar, “care va conduce activitatea filialei Timiş până la organizarea de noi alegeri, programate peste trei luni”
Cît despre o eventuală alianţă între PD-L şi PNŢCD… Miluţ ar putea să dea un răspuns abia peste cîteva zile.

De remarcat e că PNŢCD nu pare să-şi permiă luxul unui PR, în schimb are bani ca să plătească un comunicator al uneia dintre cele mai scumpe agenţii de publicitate.
 

Afisari: 6274
Spune-le prietenilor:
  • RSS
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • FriendFeed
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Netvibes
  • Reddit
  • Technorati
  • Tumblr
  • Twitter
  • Yahoo! Bookmarks
  • Yahoo! Buzz
  • email
  • Live
  • StumbleUpon
  • Ping.fm

Comentarii

* Nume:
* Email:
* Mesaj:
  caractere ramase
* Cod de siguranta:

Va rugam sa introduceti in casuta de mai sus codul de siguranta
  * campuri obligatorii
 
Nume: Barnutiu (1 mesaje scrise) (Nov, Sun 01, 2009 / 11:44)
Cine este ma rog aceasta obraznicatura de Milut de-si permite sa vorbeasca in numele partidului lui Maniu, Mihalache si Coposu? La noi in Ardeal, nimeni nu-l cunoaste si cu atat mai mult nu-l recunoaste ca avand ceva in comun cu PNTCD-ul! S-si vada de afacerile lui si sa ne lase pe noi taranistii in pace fiindca noi stim ce avem de facut si stim si pe cine sa sprijinim la alegerile prezidentiale! Este foarte simplu: pe Crin Antonescu, asa cum s-a hotarat in organul colectiv de conducere!
Nume: Iancu din Satmar (1 mesaje scrise) (Nov, Sun 01, 2009 / 11:54)
Daca ai curaj Milogule, pardon Milutule, vino pe la noi prin Ardeal sa vezi cam cum stau lucrurile in realitate si nu-ti mai da atatea ifose de "mare conducator", ca rade lumea de tine!
Nume: Robert Ionescu (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 11:00)
Crin nu are nicio vina in toata povestea asta.E un scandal mediatic menit sa ii pateze imaginea.Crin a crescut foarte mult in ochii romanilor si este numarul 1 in preferintele electoratului.Desi incearca sa ii puna bete in roate,Crin va iesi presedinte.
Nume: TheEd (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 11:34)
milut, acest nimeni permanent al scenei politice doreste sa se faca remarcat prin patarea imaginii domnului Crin Antonescu. Din pacate, esueaza lamentabil intrucat Crin Antonescu dovedeste la fiecare aparitie mediatica ca este singurul canidat caruia romanii merita sa-i ofere votul pe 22 noiembrie
Nume: gelyx (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 11:58)
Scandalizat mai este Milut asta , se agita si nu face nimic , oare de ce nu-l vrea lumea ? Milut este in mana in mana cu base . Milut doreste sa-i faca o imagine negativa lui Crin . Eu votez Crin!
Nume: elena (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 12:02)
Crin este un om drept..nu are ce cauta dupa gratii.
Nume: Gabi A (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 12:34)
Petre Milut in primul rand vede in ceata si in al doilea rand nu cred ca are "puteri supranaturale" de anticipare a viitorului. eu il vad pe Crin presedinte si "viziunea" mea e mai reala si mai plauzibila decat cea a lui Petre Milut. Gabi A.
Nume: Rares (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 14:13)
Si Milut asta are vise erotice. L-a innebunit.... stim noi! Ce legatura are Crin, de altfel, cel mai bun politician roman al momentului? E cel mai credibil si cel mai respectuos. Daca cei din PNTCD au hotarat sa-l sprijine la alegeri e numai decizia lor. Nu mi-l imaginez pe Crin fortand pe cineva... E strigator la cer!! Votam Crin pentru Romania bunului-simt si pentru o modernizare in stil occidental cat mai rapida!!
Nume: sabina (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 15:34)
hai sa fim seriosi ca Antonescu niciodata nu s-ar compromite la astfel de fapte, atunci Basescu si Geoana ar trebui sa stea numai inchisi la cate nedreptati au facut....eu am deplina incredere in Crin Antonescu
Nume: Eugen (3 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 16:56)
Vezi prost...Crin Antonescu este un om sincer si nu are ce cauta dupa gratii!!!!
Nume: Paula (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 17:47)
Cine este acest Milut ?! PNTCD va sprijini pe Crin Antonescu indiferent daca vrea sau nu Milut!!!
Nume: EUGEN (3 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 18:49)
Mister Milut mai bine s;ar uita la el insusi...oricum nu vad rostu acestui comentariu...mai repede nenea marinaru s'ar afla in postura de a fi anchetat....:D
Nume: Tatu (3 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 19:24)
Milut asta a ajuns si Mama Omida si noi nu am aflat.. Vezi-ti de treaba ta bai omule.. Nu aveti nici o sansa in fata lui Crin.. El o sa castige alegerile.. degeaba il implicati in tot felul de povesti..
Nume: mircea ionescu (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 19:37)
baiatu asta(milut) e paralel cu realitatea.
el nu are nici un cuvant de spus in PNTCD...numai gura este de el.
PNTCD va sustine PNLul,chit ca vrea,chit ca nu vrea milut.
Nume: mihai iordescu (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 19:39)
Este un pact incheiat intre 2 persoane nu inteleg ce e asa de aiurea!
Nume: ecaterina (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 20:33)
Domnule, oare nu ati gresit putin personajul? Am impresia ca pe Basescu ar trebui sa il vedeti dupa gratii, ca la cate a facut in mandatul asta ma si mir cum de il mai lasa sa vada lumina soarelui.
Nume: roby (1 mesaje scrise) (Nov, Mon 02, 2009 / 23:01)
Crin Antonescu este un om corect si nu are ce cauta la inchisoare
Nume: Sofronie (1 mesaje scrise) (Nov, Tue 03, 2009 / 10:39)
Acest individ cu nume si buletin dar fara prea multa minte, s-a autointitulat hodoronc-tronc ditamai jupanul unui partid cu care nu are nici in clin nici in maneca! Fiindca la noi in Ardeal de exemplu, de el nu a auzit nimeni si refuza sa-l recunoasca ca sef al partidului lui Iuliu Maniu, Coposu sau Mihalache! Noi am auzit de un Ciuhandu din Timisoara sau Sarbu de la Cluj si deocamdata pe ei ii urmam in ce spun ei, inclusiv in a ne alege presedintele pe care il dorim! La noi logica e simpla: pe oricine, numai pe el nu! Cred ca e clar pentru toata lumea, inclusiv pentru Milut cel care s-a aratat atat de obedient fata de actualul presedinte!
Nume: Valy (1 mesaje scrise) (Nov, Tue 03, 2009 / 21:11)
Crin Antonescu nu se incadreaza in categoria infractori pentru a putea ajunge intr-o asemenea locatie. Dar din nou iese in evidenta parerea unor persoane incapabile sa distiga lucrurile corecte de cele incorecte si sa trimita persoane nevinovate la inchisoare.
Nume: LmIFILopQsqcG (1 mesaje scrise) (Aug, Sat 18, 2012 / 23:34)
LA MULTI ANI,MARCY ! :* :* :* :* :*:*:**:*:*:*:*multa sanatate,fericire,noroc si seccus in toate proiectele tale :X esti cel mai tare si mereu vei fi preferatul meu :X :X :X:X :X I LOVE YOU :X La multi ani cu veselieSanatate pe vecieCasa plina de bucateDragoste pe saturateBani la greuNoroc cu carulLa multi ani si sus paharul!! MUMOSULE :*:*>:d<
Alte articole | Arhiva